Reklamı Kapat

Türk Sağlık Sen Kayseri İl Temsilcisi Kamil Ünal: “ali Baba Ve Kırk Haramileri Var”

Türk Sağlık Sen Kayseri İl Temsilcisi Kamil Ünal: “ali Baba Ve Kırk Haramileri Var”

Türk Sağlık Sen Kayseri İl Temsilcisi Kamil Ünal, görevinden uzaklaştırılan bir sendika üyesi için basın açıklaması düzenledi. Ünal, “Ali baba ve kırk haramileri var” diyerek görevden uzaklaştırmaya tepki gösterdi.
 

Türk Sağlık Sen Kayseri İl Temsilcisi Kamil Ünal, üç yıldır il sağlık müdürlüğünde çalışan Hakan Ergün’ün sendikaya üye olduktan sonra görevden uzaklaştırıldığını iddia ederek duruma tepki gösterdi. Görevden uzaklaştırılan personelin 3 yıldır görevini en iyi şekilde yapmaya gayret gösterdiğini söyleyen Başkan Ünal: “Bizim ilkemiz önce ülkemizdir. Türkiye sevdamız ekmek için kavgamız diye yola çıktık. Biz bu yolda çalışanların hak ve menfaatleri için gece gündüz demeden, haksızlığa boyun eğmeden dik şekilde çizgimizden hiçbir sapma olmadan mücadele verdik, vermeye devam edeceğiz. Türk Sağlık Sen Sağlık Müdürlüğü iş yeri temsilcimiz, tıbbi sekreter Hakan Ergün kardeşimiz Kayseri Devlet Hastanesi’nde ama 3 yıldır il sağlık müdürlüğünde Nurtevetlik Biriminde can siperhane vatanına, milletine, memleketine, devletine, ana yasa, kanunlar, yönetmenlikler ve hukuk içerisinde gecesini gündüzüne katarak hizmet etmekteydi. Ta ki 3 hafta öncesine kadar Türk Sağlık Sen iş yeri temsilcisi olduğu dönemde İl Sağlık Müdürlüğünde çok sayıda Türk Sağlık Sen’e üye yapılınca, İl Sağlık Müdürlüğünü yöneten kifayetsiz, liyakatsiz idareciler makam, mevki, koltuk derdine düştüler. Nasıl olur da İl Sağlık Müdürlüğünden bu kadar Türk Sağlık Sen’e üye olan personel sayısı artar diye bir telaşa kapıldılar. Biz anlamadık neden bu telaş” diye konuştu.
‘TÜRK SAĞLIK SEN’E KARŞI BİR SENARYO YAZILIYOR’
Yaşanan olayı anlatan Ünal, “Sağlık Müdürlüğündeki idareciler devletimizin anayasa, kanunlar, tüzükler hukuk çerçevesinde Türkiye’deki Türk milletine hizmet etme görevleri vardır diye biliyoruz. Ama ne hikmetse yukarıdan gizli bir el talimat verdi. Anlı, şanlı Türk Sağlık Sen’e hizmet eden görevi boyunca da çalışanlara hizmet eden, çalışanların hakkını koruyan, 16 günlük yıllık izni yanmasına rağmen gelip buradaki işlerini tamamlamaya çalışan, kayınvalidesi rahatsız olup vefat etmesine rağmen gelip İl Sağlık Müdürlüğündeki işleri tamamlayan, Kocasinan İlçe Sağlık Müdürlüğü emrine, filyasyon ekibine geçici görevlendirilmesine rağmen boş kalan, nöbet ve istirahat dönemlerinde gelip yine Sağlık Müdürlüğündeki işleri tamamlayan Türk Sağlık Sen iş yeri temsilcimiz Hakan Ergün’ün geçici görevine apar topar, 31 Aralık 2021 tarihi itibariyle son verildi. Biz de sorguladık. İl Sağlık Müdürüne sorduk. Müdür bey ne oldu da bu arkadaşımız devlet hastanesi kadrosunda olmasına rağmen daha önce de devlet hastanesindeki mutemet arkadaşlarımız rahatsızlandığı için bu personeli geri dönderin denilmesine rağmen biz bu personeli veremeyiz. Bu personel bizim için bel kemiği denilip geçici görevlendirmesi iptal edilmemişti. Ama ne oldu da Türk Sağlık Sen iş yeri temsilcisi olduktan sonra mı aklınıza geldi diye sorduğumuzda Sağlık Müdürü, ‘Ben bir araştırayım’ dedi. Aynı şekilde sorumlusu olduğu, kendi biriminde çalışan Mali İşler Başkanı Mesut Akdeniz’e sorduğumuz zaman şu cevabı aldık; ‘Hakan, kendisi gitmek istiyor.’ Oysaki cuma günü Hakan ile görüşüp Mesut Akdeniz, ‘kardeşim sen gitmek istiyor musun?’ diye sorduğunda maalesef Hakan Ergün; ‘başkanım hayır ben gitmek istemiyorum, burada devam ediyorum’ diye cevap veriyor. Personel başkan yardımcısı Erdal Durnacı’ya soruyoruz. Diyorum ki; personelden sorumlu sizsiniz, burada bir oyun oynanıyor. Türk Sağlık Sen’e karşı bir senaryo yazılıyor. Erdal Durnacı’da diyor ki; ‘evet ben geçici görevi sonlandıran ekibin başındayım.’ Ben de Erdal Durnacı’ya diyorum ki; burada personel biriminde çalışmanın tek şartı Sağlık Sen’de olmaktır. Bunu yeminle ifade ediyorum. Siz idareci olarak yanınızda çalıştırmak istediğiniz personele önce sendikasını soruyorsunuz. Türk Sağlık Sen üyesi ise önüne istifa kağıdını, hiçbir sendikaya üye değilse de Sağlık Sen’e üyelik formunu koyuyorsunuz. Bu sizin devlet adamlığınıza yakıştı mı dediğim zaman hiçbir cevap alamıyorum. Son olarak mutemetlikten sorumlu Mustafa Oğuz’a olayı sorduğumda, bir garip durum ki devlet memurlarında bu durumlar personel çağırılarak, yazılı olarak yapılır. Her ne hikmetse kimin neresine dokunduysa Hakan Ergün için, Pazar günü telefonla aranıyor pazartesinden itibaren geçici görevin sonlandı, telefonla tebliğ ediyoruz diyor.
İl Sağlık Müdürümüz, Mali Hizmetler Başkanımız, Personel Başkan Yardımcımız, Mali Hizmetler Başkan Yardımcımız siz devletin makamında kime hizmet ediyorsunuz, bu makam 84 milyon Türkiye Cumhuriyetinin evlatlarının size, kendilerine hizmet için emanet ettiği makamdır. O makamda Türkiye Cumhuriyetinin evlatlarına değil bir gruba, bir oluşuma hizmet edecekseniz buradan hepinizin huzurunda sesleniyorum: hodri meydan. Sizi alanlara bekliyoruz” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
GÖNDER
×