Reklamı Kapat

Deva Partisi Kocasinan adayı Türkmen'den,emekliye 20 bin TL destek sözü

Deva Partisi Kocasinan adayı Türkmen'den,emekliye 20 bin TL destek sözü

Vatandaşların yerel seçimler için sandık başına gitmesine sayılı günler kala DEVA Partisi Kocasinan Belediye Başkan adayı Kadir Türkmen, ilçede yaşayan emekli ve 65 yaş üstü ihtayaç sahibi olan kişilere 20 bin TL'ye kadar destek verileceğini açıkladı.

DEVA Partisi Kocasinan Belediye Başkan adayı Kadir Türkmen, Kocasinan ilçesinde Yeni Mahalle ve Yeşil Mahalle de iftardan sonra kahvehane ziyareti ve halı saha ziyareti gerçekleştirdi. Seçmenlerin elini tek tek sıkarak sandık başında oy vermelerini isteyen Kadir Türkmen, Kocasinan da yaşayan vatandaşların daha konforlu bir hayat yaşamaları için çalışacaklarını dile getirdi. Sakin Köy projesinin bu amaçla hayata geçirileceğini söyleyen Kadir Türkmen, ilçede yaşayan engelli bireylerin aileleri için de projelerinin olduğunun altını çizerek, "1 Nisan tarihi itibariyle Allah kısmet eder de göreve gelirsek ilçemizin belli noktalarında Engelli Bakım Merkezleri kurarak engelli bireyleri olan ailelerin yaşam standartlarını artıracağız. Bu ailelerimize hem maddi hem de manevi olarak destek vereceğiz. Bu tarz bakım merkezleri sadece şehir merkezinde olmayacak, vatandaşlarımızın rahatlıkla ulaşabileceği belli noktalarda olacak" diye konuştu.
Emeklilerin aldıkları maaşla hayat pahalılığı ile mücadele ettiğini dile getiren Kadir Türkmen, sosyal belediyecilik anlayışını sözde değil fiilen hayata geçireceklerini belirterek, "İçinde bulunduğumuz zamanda ekonomik anlamda emeklilerimiz zor günler geçiriyor. Biz, hizmeti Kocasinan ın en ücra köşelerine götürürken, sosyal belediyecilik anlayışımız da ilçemizde yaşayan her bir insanımıza dokunacak. Kuracağımız ekiplerle, devletimizin yetkili kurumları ile organize bir şekilde hareket ederek Kocasinan ilçesinde yaşayan durumu kötü olan emekli ve 65 yaş üstü vatandaşlarımıza durumları değerlendirilerek 20 bin TL ye kadar maddi destek vereceğiz. Hem vatandaşlarımız için hizmet üreteceğiz hem de Kocasinan olarak kocaman bir aile olduğumuzu hissettireceğiz" şeklinde konuştu.
DEVA Partisi Kocasinan Belediye Başkan adayı Kadir Türkmen, ilçede yaşayanların hem hizmet bakımından rahatlayacağını hem de sosyal destekler bakımından da fayladanacağını belirterek, "DEVA belediyeciliğinin, insana ne kadar değer verdiğini, birlik ve beraberliğe ne kadar önem verdiğini inşallah 1 Nisan tarihinde göreve geldiğimizde göstereceğiz" ifadesinde bulundu.

PAYLAŞ
GÖNDER
×